Türi Bel-Est on saanud 25 aastaseks

OÜ Türi Bel-Est  asutati novembris 1991. aastal endise Türi EPT kaubandussüsteemi reorganiseerimise tulemusena jätkamaks Belarus   traktorite maaletoomist Eestisse .

Türi Bel-Est on Minski Traktoritehase ametlik esindaja Eestis alates 1991. aastast

Viimase 25. aasta jooksul on Bel-Est müünud  Belarus traktoreid Eestis ligemale 5000, olles pikka aega kindlalt turuliider. Müüdud traktorite arv ulatus 90-ndate lõpus üle  350 traktori aastas. Liidrikoht loovutati Valmetile alles peale 2007. aastat, kui  registreeritavate Belarus traktorite arv vähenes järsult seoses EL  poolt kehtestatud keskkonna saasetenormide karmistamisega traktorite mootoritele.

Minski traktoritootjad ei olnud selleks valmis, on aga nüüd vahelduva eduga suutnud järgida muutuvaid reegleid. Nüüd aga on uued, normidega vastavusse viidud mudelid   saadaval. Töökindlus, pikendatud garantii, madal hoolde ja varuosade kulu,  mugava istme ja konditsioneeriga avar kabiin ning konkurentsitult soodne hind on see, mis iseloomustab neid uusi mudeleid.

Kohal on Minski Traktoritehase lipulaev 355 hobujõuline Belarus 3522.5. Käesoleval aastal jõuavad turule ka uued Tier 4 nõuetele vastavad Belarusi mudelid. Kahtlemata on tegemist parima hinna ja kvaliteedi suhtega traktoritega.

25 aasta jooksul on ettevõttes olnud mitmeid arenguid, alates aprillist 2015a. kuulub Türi Bel-Est OÜ  uue firmana  AS A.Tammel gruppi, kellel samuti täitub 25 tegevusaastat. Nüüd on Belarus traktoreid võimalik osta lisaks Türile ka Jõgeval, Viljandis ja Saaremaal,  samuti saab klient  tehnilist tuge lähemalt. Türilt saab klient soovi korral traktorile lisaks sobivad haakeriistad või varuosad, müügil on atrade Agrolux ja Kverneland originaal kuluvosad.

Oma müügivõrku on Bel-Est laiendanud samuti „üle lahe“, toetamaks Belarus traktorite müügi järjepidevust Põhjanaabrite juures ja on  sellest aastast Minski Traktoritehase ametlik müüja  ka Soomes.